19 Şubat 2013 Salı

Bergama Belediyespor'da Mehmet Çakmak Dönemi Sona Erdi.

Bergama Belediye ve Bergama Belediyespor Onursal Başkanı Mehmet Gönenç, Bergama Belediyespor Kulüp Başkanı Hüseyin Güngör, Teknik Direktör Mehmet Çakmak'ın katılımıyla gerçekleşen Basın Toplantısında Mehmet Çakmak ile yolların ayrıldığı bildirildi.
Karar, Bergama Belediyespor Onursal Başkanlığı görevini de eş zamanlı olarak yürüten Belediye Başkanı Mehmet Gönenç, Kulüp Başkanı Hüseyin Güngör, kulüp yöneticileri ve teknik kadronun yer aldığı basın toplantısında açıklandı.
İki yıl üst üste şampiyon olarak büyük bir başarıya imza atan ve Spor Toto 3. Lig’e yükselen Bergama Belediyespor’un son haftalarda beklenen başarıyı gösteremediğine dikkat çeken Mehmet Gönenç, hedeflerinin 3. Lig’de kalıcı olmak olduğunu ancak, profesyonel ligde yer almanın oldukça zor olduğunu ifade etti. Takımın köklü bir geçmişi, tarihinde pek çok başarısı olduğunu belirten Başkan, göreve geldikten bir süre sonra devralınan takımın geride bıraktığı 3 yıl içerisinde ciddi başarılar elde ettiğini söyledi.
Mehmet Gönenç,"Herkes tarafından sevilen ve benimsenen Bergamaspor’un profesyonel liglere dönmesi uzun süredir tüm Bergamalılar’ın beklentisiydi. Geri dönüş gerçekleşti, ancak takım gereken başarıyı yakalayamadı. Takım, ligden düşme tehlikesiyle karşı karşıya. Ancak bizim içimizde öyle bir umutsuzluk söz konusu değil. Önümüzde 12 maç daha var. Yöneticiler olarak bize düşen, soğukkanlılıkla takımın geleceği konusunda gereken kararları almaktır” dedi.
Mehmet Gönenç, devre arasında sporcu takviyeleri yaptıklarını ve ligin ikinci yarısına umut verici skorlarla başladıklarını söyleyerek; “ Göreve geldiğimiz günden bu yana Mehmet Çakmak bu takımın teknik kadrosu içinde. Takıma iki yıl üst üste şampiyonluk kazandırdı. Bu kulübün çıkarlarını fazlasıyla düşünen ve özveriyle çalışan Mehmet Çakmak ile yaptığımız görüşmenin ardından yönetim kurulumuz toplandı ve kendisiyle yollarımızı ayırma konusunda ortak bir karar aldık” dedi. Mehmet Gönenç, Mehmet Çakmak’ı görevden almanın söz konusu olmadığını, Bergamaspor’u seven ve düşünen insanlar olarak karşılıklı anlaşmaya vardıklarını sözlerine ekledi ve verdiği emeklerinden dolayı Mehmet Çakmak’a teşekkür ederek bir plaket verdi.
Mehmet Gönenç, yeni teknik direktör konusunda henüz oluşmuş bir karar olmadığının ve bu konuda aceleci ve sağlıksız bir karar vermek istemediklerinin altını çizdi, en kısa sürede konuya netlik kazandıracaklarını dile getirdi.
“Bergamaspor’u daha iyi yerlerde göreceğiz”
Bergama Belediyespor Kulübü Başkanı Av. Hüseyin Güngör.“Mehmet Hoca’nın Bergamaspor tarihine çok katkısı var. Kulübe yapmış olduğu katkılardan dolayı kendisine teşekkürler sunuyorum. Takımımıza güveniyoruz. Bergama Belediyespor 3. Lig’de kalıcı olacaktır” diye konuştu.
Bergama Belediyespor’da uzun bir çalışma dönemi geçirdiğini ifade eden Teknik Direktör Mehmet Çakmak,“Kulüpte herkesin emeği çok. Bugüne kadar verdikleri desteklerden dolayı tüm yönetime ve başkanlarıma teşekkür ediyorum. Ancak kulübün önünü açmak durumundayız. Hiç kimseye bir kırgınlık söz konusu değil. Bu takımını potansiyelini ortaya çıkaramadığı inancındayım. Bergama Belediyespor en yakın zamanda çıkışa geçecek ve 3. Lig’deki mücadelesine devam edecektir”dedi.
SERVET SARUN    
Tarafımdan izinsiz, http://egedespor.blogspot.com'dan haber ve fotoğraf alınamaz yayınlanamaz.egedespor@hotmail.com

Hiç yorum yok: