TRANSFER HABERLERİ

23 Eylül 2020 Çarşamba

AMATÖR FUTBOLCULARDAN OTURMA EYLEMİ!

Amatör Futbolcular yarın İstanbul'da oturma eylemi gerçekleştirecek. Uzun süredir seslerini duyurmaya çalışan ve tüm şehirlerde mücadelesini sürdüren Amatör futbolcular, seslerini duyurmak amacıyla yarın İstanbul'da buluşuyor. Yaklaşık 8 aydır sahalardan uzak olan ve hayatlarını futbol oynayarak kazanan Amatör Futbolcular, TFF'nin bir an önce maçların oynanması için çalışma yapmasını istiyorlar. Geçen hafta Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Genel Başkanı ve TFF Başkan Vekili Ali Düşmez'in Başkanlığında toplantı yapılmış ne var ki maçların oynatılıp oynatılmayacağı ile ilgili bir sonuç çıkmamıştı. Her geçen gün belirsizliğin arttığı ortamda seslerini duyurmak isteyen Amatör Futbolcular, Amatör Futbolcular Birliği Başkanı Emrullah Öztürk ile Profesyonel ve Amatör olarak uzun yıllardır futbol oynayan Barış Altıntaş önderliğinde oturma eylemine hazırlanıyor. 
Amatör Futbolcular Birliği Başkanı Emrullah Öztürk,"Aylardır beklediğimiz maçların başlama kararı açıklanmadı ve bizlerinde artık dayanacak gücü kalmadı. Biz amatör futbolcuların yanı sıra Antrenörler, malzemeciler, masörler ve bu işten evine ekmek götüren 50 bin den fazla insan var ve bu insanlar aylardır işsiz. Artık yeter. Ekmeğimiz için, ailemiz için, geleceğimiz için bütün Amatör Futbolcu kardeşlerimiz ile birlikte yarın saat 14'te İstanbul'da oturma eylemi gerçekleştireceğiz"dedi. 
Ankara'da düzenlenen bir etkinlikte Gençlik ve Spor Bakanı Dr.Mehmet Kasapoğlu'na seslerini duyurmak isteyen Eray Şekerci önderliğindeki Amatör Futbolcular ellerinde,"Amatör Futbol Oynansın"yazısı açtı.
SERVET SARUN


Hiç yorum yok: