19 Mart 2013 Salı

Amatör Futbol Disiplin Kurulu (AFDK), Salihli Belediyespor'a Ceza Yağdırdı.

Bölgesel Amatör Lig (BAL) 8.Grupta 10 Mart tarihinde Salihli'de oynanan Salihli Belediyespor-Balçova Belediyespor karşılaşması, 89.dakikada  Cuma Ali'nin attığı gol ile Balçova Belediyespor'un 1-0 üstünlüğü ile sona ermişti.
Karşılaşmanın İstanbul Bölgesinden Hakemi Sezer Yalçın Salihli Belediyespor'dan 8, Balçova Belediyespor'dan 2 oyuncuya sarı kart göstermiş, Yine Salihli Belediyespor'dan Serhat Karabadan, Eser Berkil, Onur Kapangil ve Veli Özdemir'i kırmızı kart ile oyundan atmıştı. Karşılaşmanın son düdüğü ile Salihli Belediyespor'lu oyuncular ve taraftar olay çıkarmış, Balçova Belediyespor'lu oyuncular darp edilmişti.
Bugün toplanan Amatör Futbol Disiplin Kurulu (AFDK),  80 Sayılı Toplantısında almış olduğu kararlar ile Salihli Belediyespor'lu Serhat Karabadan, Veli Özdemir ve Onur Kapangil'e hakeme sözle ve eylemle hakarette bulunmaktan ve eylemini ısrarla sürdürmekten takdiren ve teşdiden 5'er resmi müsabakadan men cezası, Antrenör Ahmet Çeltikçi'ye rakip takım futbolcusuna eylemle hakaret ve tehditte bulunmaktan 21 gün hak mahrumiyeti cezası, çıkan saha olayları nedeniyle 2 maç sahası kapatılarak bu müsabakaların seyircisiz oynatılması ile birlikte Bin TL  para cezası, ayrıca takım halinde sportmenliğe aykırı harekette bulunmaktan 700.TL olmak üzere toplam 1.700TL para cezası verilmesine karar verdi. Bu cezalar sonrasında Salihli Belediyespor 24 Mart'ta ki Manisa İl Özel İdaresispor ile 7 Nisan'daki Didim Belediyespor karşılaşmalarını seyircisiz oynayacak.
SERVET SARUN     
Tarafımdan izinsiz, http://egedespor.blogspot.com'dan haber ve fotoğraf alınamaz yayınlanamaz.egedespor@hotmail.com 

Hiç yorum yok: